makijaż ślubny zasady

Czym się kierować wykonując makijaż ślubny?

Panna młoda to wizerunek, który przymierzamy od dzieciństwa, każda dziewczyna marzy o wspaniałej sukience i długim śnieżnobiałym welonie. Z biegiem lat oczywiście gusta mogą się zmieniać, jedno pozostaje jednak niezmienne – w dniu własnego ślubu, jak w dziecięcych marzeniach, chcesz być nie do odparcia, przyciągając uwagę nie tylko Pana Młodego, ale i wszystkich innych kto spotka się tego dnia po drodze. Na całościowy obraz składają się detale, więc w tym dniu panna młoda powinna mieć wszystko idealne: sukienkę, buty, manicure, fryzurę i oczywiście makijaż.

Makijaż ślubny to odrębna forma sztuki dla wizażystów, jest czymś uśrednionym między makijażem dziennym a wieczorowym. Wizerunek panny młodej kojarzy się z młodością, urodą, czułością, naturalnością, makijaż ślubny stawia sobie za zadanie podkreślenie wszystkich powyższych. Makijaż ślubny ma wiele niuansów, musi być wyrazisty, wyrafinowany, naturalny i delikatny zarazem, makijaż ślubny z pewnością musi pasować do sukni, uwzględniać cechy urody Panny Młodej, uwzględniać format uroczystości i oświetlenie, w którym odbędzie się uroczystość, ponieważ makijaż do oświetlenia naturalnego i sztucznego będzie inny.

Istnieje kilka sekretów, które sprawią, że makijaż ślubny będzie doskonały:

 • Weź pod uwagę cechy wyglądu: kolor włosów, oczy i odcień skóry;
 • Pamiętaj, aby budować na sukience, aby zachować integralność obrazu;
 • Zachowaj równowagę i skup się na jednej rzeczy: oczach lub ustach;
 • Wybierz trwałe kosmetyki, ponieważ świętowanie potrwa długo i wymaga dużo aktywnego ruchu;
 • Użyj podkładu o lekkiej konsystencji, nałóż cienką warstwę i dobrze rozetrzyj, aby nie przeciążać twarzy kosmetykami i wyglądać bardziej naturalnie;
 • Wybierz delikatną neutralną gamę odcieni;
 • Dokładnie zamaskuj wszelkie niedoskonałości: siniaki pod oczami, zaczerwienienia i trądzik – twarz powinna być idealna;

Nie zapomnij o różu, powinny mieć naturalny kolor Ignorowanie zasad makijażu ślubnego jest niebezpieczne, ponieważ ryzykujesz rozczarowanie efektem nie tylko podczas uroczystości, ale także po oglądając zdjęcia ślubne. Kolejnym zadaniem makijażu ślubnego jest sprawienie, aby twarz była fotogeniczna, bo aparat może zrobić okrutny żart, jeśli makijaż ślubny zostanie wykonany nieprofesjonalnie, ponieważ aparaty uwidaczniają wszelkie nieprawidłowości makijażu, na szczęście w Moskwę możesz zwrócić się do profesjonalnego wizażysty, a nawet stylisty. Stylista ślubny w Moskwie pomoże Ci wybrać idealny wizerunek Panny Młodej, po dokładnym dopracowaniu wszystkich szczegółów, pomoże uniknąć trudności w przygotowaniach do ślubu i stanie się gwarantem luksusowego wyglądu Panny Młodej.

Makijaż próbny istnieje po to, aby Panna Młoda mogła go „przymierzyć” jeszcze przed ślubem, bo do profesjonalnego makijażu trzeba się przyzwyczaić, jeśli nigdy tego nie robiłaś, sprawdzić, jak długo utrzyma się na Tobie makijaż, czy wybrana kolorystyka się sprawdzi i pasuje do Ciebie, a także jasności makijażu, czy wytrzyma upał, deszcz itp. Aby „zabić dwie pieczenie na jednym ogniu”, można zmierzyć makijaż próbny jakimś wydarzeniem (romantyczny wieczór, spotkanie z przyjaciółmi itp.).

PODSTAWOWE ZALECENIA

 • Staraj się nie wprowadzać żadnych drastycznych zmian w wyglądzie na trzy tygodnie przed ślubem.
 • Najlepszym przyjacielem wizażysty jest kosmetyczka. Skóra w okresie jesienno-zimowym wymaga szczególnie starannej i aktywnej pielęgnacji. Im lepsza kondycja Twojej skóry, tym bardziej niepozorny i piękniej wygląda makijaż. Moim narzeczonym zazwyczaj polecam nawilżającą maskę przed ślubem.
 • Zwróć uwagę na brwi jako ważny element makijażu. Posłuchaj zaleceń swojego wizażysty. Bardzo często na dwa dni przed ślubem konieczna jest korekta i koloryzacja brwi.
 • Wizytę w solarium należy przerwać na 4 dni ślubu, aby uniknąć zaczerwienienia i wysuszenia skóry.
 • Nie pij dużo wody w nocy, nie jedz słodkich, tłustych itp.
 • W dniu ślubu dobrze jest mieć przy sobie chusteczki matujące. Stanowią świetną i wygodną alternatywę dla sypkiego pudru transparentnego. Zwykle w paczce jest około 100 sztuk, więc wystarczy ci, dziewczynom, a nawet panu młodemu! (bardzo często na weselu widać jak pan młody błyszczy obok porcelanowej panny młodej). Zabierz ze sobą błyszczyk, aby poprawić makijaż ust.
 • W dniu ślubu upewnij się, że mistrz ma miejsce na rozłożenie swoich rzeczy, a także wystarczającą ilość światła w pokoju. Makijaż trwa około godziny. Dzień ślubu jest bardzo niepokojący i ekscytujący dla Ciebie i Twoich bliskich, staraj się nie rozpraszać podczas procesu, przygotowanie Panny Młodej to jeden z najbardziej pamiętnych momentów w dniu ślubu!